GRĮŽTI ATGAL
Vasaros jausmas
Naujienos
2019-02-13

 

Publikuota žurnale "Mano namai" Nr.???

 

Vasaros jausmas

 

Galvodamia apie vasarą sodyboje ar poilsį užmiesčio namuose save įsivaizduoju besiilsinčią šezlonge su knyga ir vasariško gėrimo taure, dengianti stalą lauke, einanti į daržą pasiskinti pomidorų. Atrodo, kad nei žolės reikia pjauti, nuolat tvarkytis, atkovoti savo namus iš gamtos. Bėgdami iš miesto ilgimės paprasto, lėto ir gražaus gyvenimo.

Kai nuo ryto iki vakaro rūpinamės tik aplinka ir artimaisiais.

 

Kaip nesudėtingai suteikti vasaros gyvenimui užmiestyje elegancijos ir paprastoje erdvėje sukurti grožio oazę. Man visada padeda dažų skardinė, keletas margų ar lininių audinių ir daug stiliaus užmiesčio namams suteikia tapetai.

 

O dar smagiau, kad sodyboje jie gali būti ir netobulai suklijuoti. Juk tai tikrai darysime patys. Šiuolaikiniai tapetai spausdinami ant neaustinio pluošto, juos ypač lengva klijuoti. Margi, gėlėti istorija dvelkiantys raštai nuteikia poilsiui. Juk už miesto tegul dainuoja ne tik mūsų širdys bet ir namų sienos. Klijuodami tapetus tikrai atsipalaiduosime, nes tai bus pramoga ir užsiėmimas visai šeimai. Tai nėra sudėtinga, o rezultatas suteiks daug džiaugsmo ir grožio kiekvienai poilsio akimirkai.

Pasimokyti gražaus gyvenimo galime iš mūsų kaimynų skandinavų. Naujoji švedų tapetų gamintojo Boråstapeter kolekcija ,,In Bloom“ suteikia mums galimybę pasinerti į žydintį užmiesčio gyvenimą ir kurti amžiną vasarą ant mūsų namų sienų. Mano mylimiausias šios kolekcijos raštas ,,Chestnut Blossom. Man jis primena mokyklos laikus Druskininkuose, gegužį, egzaminų ir dailės studijų peržiūrų įtampą, kai einant vakare palei Nemuną namo ir užversdavau galvą į žydinčių kaštonų alėją.

 

Svajingų vasarinių bijūnų žiedai gali jus džiuginti ištisus metus. Kai prisėsite ar prigulsite popietinio pogulio ant savo sofos , žvilgtelėję į sieną tarytum įkvėpsite gaivų bijūnų aromatą.

 

Tapetai virtuvėje ar valgomajame yra nepakeičiami, o ypač sodyboje. Virtuvė ne visada būna idealiai tvarkinga, joje pilna visokių rakandų. Margi tapetai absorbuoja virtuvės chaosą ir suteikia estetikos kasdienybei. Stiklizuotų pievos gėlių raštas skleis džiugią nuotaiką prie stalo ir jūsų lėkštėse.

 

Užmiestyje visada ką nors sodiname. Nedažnai sutiksime atskirą stilingai įrengtą sodininko kambarį, bet šiais tapetais išklijavus verandą ar koridorių sukursime džiaugsmingą sodo nuotaiką. Daigai, vazonai, laistytuvai, dažyti suoliukai- atgaiva pabėgus nuo garuojančio miesto asfalto.

 

Sodybose ir užmiesčionamuose laiptinės, šlaituoti stogai dažnai būna keistų ir ne visai patogių formų ir erdvių. Stambūs ir ryškūs raštai sunaikina laužytas formas. Raštai veikia kaip optinė apgaulė ir ,,ištiesina“ visus kreivus kampus.

 

Jei mėgstate merkti gėlių puokštes, jaučiate sentimentus seniems baldams, sendaikčių parduotuvėms ir įvairioms vintažinėms detalėms, sodybos sienas dekoruokite nuostabiomis senovinio darželio gėlių puoštėmis.

 

Džiaukitės vasara ir užmiesčio namais.