GRĮŽTI ATGAL
Melsvos tylos namai
Įgyvendinti projektai
2019-02-20

Tekstas – Lina Kalinauskaitė

Fotografija – Sergej Puzanskij, ,,SP fotografija“

Interjero autorius – Ingas Mizaras

Interjero fotosesijos stilistė - Lina Kalinauskaitė

 

 

Melsvos tylos namai

 

Interjero dizainerį Ingą Mizarą pažįstu nuo studijų laikų. Ilgą laiką buvome nesimatę, bet mūsų keliai vėl susitiko, kai Ingas vis daugiau laiko pradėjo skirti interjerų projektavimui. Jo kuriami interjerai yra savitai elegantiški ir aiškūs. Labai apsidžiaugiau, kai Ingas ir jo naujai sukurto interjero šeimininkai leido man šiek tiek pažaisti ir sukurti dar negyvenamame bute būsimo gyvenimo situacijas – idant interjeras taptų namais ir savotišku kasdienybės gidu šeimininkams.

 

Namų šeimininkai – brandi pora, užauginę vaikus – iškeitė savo didelius namus mieste į sąlyginai standartinį mažą butą Pilaitės rajone ir užmiesčio sodybą. Sodyboje planuoja gyventi vasarą, o miesto apartamentuose – rudenį ir žiemą, tad visai nenuostabu, kad šis nedidelis butas šiek tiek primena viešbutį, kur viskas labai patogu, apgalvotos visos būtiniausios detalės ir viskas, ko tau reikia, yra po ranka.

 

Patys šeimininkai džiaugiasi, kad atsikratė daug nereikalingų daiktų, o dabar laukia rudens – kaip naujo ir gražaus gyvenimo pradžios. Sutikus šeimininką, jis paprašė manęs specialios lazdelės užuolaidoms traukti, nes jam viskas taip gražu, kad net baisu liestis, o šeimininkei trūko vienos kitos pagalvėlės ir naujos patalynės.

 

Ingas sako, kad mažai erdvei nereikia ypatingų dizaino idėjų, pakanka, pavyzdžiui, tapetų, užpildančių erdvę, – ir naujai sukurti namai iš karto tampa jaukūs. Pasirinkti ramesni melsvi ir šaltesni tonai erdvę padidina. Man šiuose namuose patinka tai, kad jautiesi lyg abstrakčiame peizaže, rūke, debesyse ar paplūdimyje. Ingo suprojektuota apšvietimo sistema leidžia dienos šviesai išryškinti formas, subtilias sienų ir tapetų faktūras, o temstant šviesa atsiranda tarsi iš niekur ir užlieja erdvę tyla. Šviesa paslėpta nišose, minimaliose sienų linijose ir lubose. Tokį apšvietimo būdą vadiname techniniu apšvietimu, bet šiuo atveju jį reikėtų vadinti meniniu. Vienintelis suprojektuotas dekoratyvus šviestuvas yra virš valgomojo stalo.

 

Svetainė

Svetainėje tikslingai pasirinkti daniški baldai: apvalus stalas su kėdėmis, gražaus melsvo atspalvio kampinė sofa, tamsiai mėlynas odinis krėslas, lengvos konstrukcijos žurnaliniai kavos staleliai ir kilimas. Kambario akcentas – Ingo suprojektuotas vienetinis baldas, kuris vėliau taps televizoriaus konsole, o dabar tarnauja kaip įvairių dekoratyvių daiktų bei augalų lentyna.

Tapetų raštas apgaubia ramybe, o kad kambarys būtų dar labiau plaukiantis ir atskleistų rašto idėją,  Ingas vieną statų kambario kampą „nukirto“ ir sukūrė įstrižą sienos perėjimą link virtuvės zonos. Juokavau, kad prarasta beveik pusė kvadratinio metro ploto, bet buvo verta.

 

Virtuvė

Tamsi virtuvės spintelių spalva kontrastuoja su ramiais melsvais visų namų atspalviais. Ingas naudojo labai tamsias aksominio ,,sable“ medžio plokštes tiek spintelių, tiek sienų apdailai. Labai praktiškas ir dekoratyvus sprendimas mažai erdvei, nes kai vietos nedaug, tokie virtuvės kampai labai greitai apsitrina ir juos reikia nuolat padažyti. Pagrindiniu virtuvės akcentu tapo tobulai parinktos ir įkomponuotos keraminės sienų plytelės. Medžių motyvas tęsia gamtos temą: butas skirtas poilsiui po darbo, maistas bus ruošiamas tik vakare, tad naktį apšviestą mišką primenančios plytelės, mano manymu, tinka tobulai.  

 

Miegamasis

Dažniausiai tapetais dekoruojama lovūgalio siena, tačiau šiame kambaryje pasirinktas atvirkščias sprendimas: dekoruota kita siena, kad gulint lovoje būtų galima mėgautis ir studijuoti tapetų raštą. Pilkų atspalvių lova paklota linine patalyne – ji tampa vis populiaresnė, o šiuo atveju – tai ir dar viena tekstūra šalia aksominių dekoratyvių pagalvėlių, šilkinės lovatiesės ir kailinio užkloto. Interjeras neturi būti spalvotas, kad būtų įdomus. Tekstūros sukuria tą įdomumą, turinį ir prabangą, o štai spalva gali būti ir viena: kaip šiuo atveju – dominuoja balti bei pilki atspalviai.

 

Švaros kambarys

Taip Ingas vadina vonios kambarį. Įspūdingos spalvos sienų plytelės nuteikia labai energingai. Sienų nišose suprojektuotos talpios spintelės su veidrodinėmis durelėmis: tai labai praktiškas sprendimas visoms švaros priemonėms susidėti, net keli veidrodiniai paviršiai patalpoje sukuria didesnės erdvės iliuziją. Juk vonioje vietos nebūna per daug!

 

Erdvi dušo kabina, kokybiška santechnika, didelis veidrodis ir geras apšvietimas – atrodytų, ko dar reikia geram vonios kambariui. Tačiau yra dar vienas beveik nematomas komforto elementas – man įspūdį paliko vonios kambario grindys, kurioms panaudota speciali danga, imituojanti lentas, tad iš pirmo žvilgsnio jos visame bute atrodo vienodos.  

 

Kaip sako Ingas Mizaras, šie namai yra apie gyvą, šurmuliuojančią melsvą tylą, nematomomis bangomis skalaujančią juodąsias uolas, ir tolumoje mėnesienos sidabru apšviestą mišką. Labai jautru ir romantiška...